Rodiče vítáni

Naše mateřská škola získala v roce 2020 certifikaci Rodiče vítání, která zajišťuje, že škola dodržuje 7 základních etických kritérií sestavených společností EDUin. Tyto kritéria, které naše školka závazně plní, zajišťují, že vám vyjdeme vstříc s výchovou vašeho dítěte.

Podrobné informace najdete zde.

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem je celonárodní projekt, který podporuje pravidelné čtení dětem. Jeho hlavním cílem je posilovat pouto mezi rodiči a dětmi prostřednictvím společného čtení, rozvíjet dětskou fantazii, a také vytvářet dětem pozitivní vztah ke knihám.

Každodenní čtení je považováno za klíč k úspěšnému rozvoji dětí – nejen k rozvoji jazykových dovedností, ale také k lepšímu porozumění světu kolem nich. Projekt tak motivuje rodiče a školky k tomu, aby se čtení stalo pravidelnou součástí života dětí.

Se Sokolem do života

Se Sokolem do života je projekt zaměřený na podporu pohybu a zdravého životního stylu. Cílem je rozvíjet u dětí radost z pohybu a podpořit jejich přirozenou touhu hýbat se. Projekt pomáhá dětem získat základy pohybových dovedností a zároveň je vede k tomu, aby vnímaly pohyb jako přirozenou součást života.

Je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí v předškolním věku. Pravidelné cvičení probíhá v tělocvičně ZŠ Kostomlaty dle daných metodik Sokola.

GIVT

Zapojili jsme se do charitativního projektu, který podporuje neziskové organizace, tedy i nás.

GIVT je platforma, která umožňuje podpořit neziskové organizace při běžném online nakupování, aniž by vás to stálo cokoli navíc. Chcete-li nás prostřednictvím užívání GIVT podpořit, tak pod následujícím odkazem zjistíte jak na to. Jak funguje GIVT?

Františkův cestovatelský deník a Fanynka pomáhá

František se společně s Fanynkou, stejně jako loni, vydává s dětmi na turné.

Co dělat, když se u vás doma objeví František nebo Fanynka?

Děti mají skvělou příležitost vzít Františka a Fanynku na výlet, ukázat jim něco zajímavého ze svého života nebo se s nimi aktivně zapojit do běžných domácích prací. Je to výjimečná návštěva, a proto děti vědí, že je důležité s nimi zacházet ohleduplně a s láskou.

Čím mohu přispět jako rodič při Františkově putování a návštěvě Fanynky doma?

Můžete vyfotit Františka a Fanynku s vaším dítětem při společných aktivitách. Fotografii pak prosím zašlete na náš e-mail: mskostomlatynl@gmail.com. Fotky umisťujeme do deníku Františka a Fanynky, které mají děti k dispozici. Smyslem tohoto projektu je sdílení zážitků a radosti z objevování s dětmi v naší školce.

Evropské strukturální fondy

Plakát Digitalizujeme školu Plakát Šablony OP JAK Plakát Podpora MŠ Kostomlaty

Výstupy z proběhlých projektových dnů, které jsme povinni uchovávat jako povinnou publicitu.

Projektové dny spolu​financované EU OP VVV z roku 2021

Fotogalerie z těchto projektových dnů si můžete prohlédnout zde: Elektřina, Voda, Létající barvy, Bubnování